• Kontakt : +420 776 856 288
  • Email : nachalupe@post.cz

Cyklistika

Jizerské hory mají rozsáhlou síť kvalitních a dobře značených cyklostezek pro všechny úrovně cyklistů. Vyhledávanou lokalitou Jizerských hor a frýdlantského výběžku se Libverda stala i díky unikátnímu projektu jednosměrných cyklostezek „Singltreku pod Smrkem“. Více na http://www.singltrekpodsmrkem.cz/.

Běžky

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Má 23 nástupních míst a nejbližším od Libverdy je „U spálené hospody“ v Novém Městě pod Smrkem.(7,5km) Dalším nástupním místem je Smědava (12km). Informace o aktuálních sněhových podmínkách a upravovaných tratích na http://www.jizerskaops.cz/. Pouze za příznivých sněhových podmínek je upravovaný běžecký okruh v délce cca 5km přímo v Libverdě , ze kterého je možné se napojit na Jizerskou magistrálu U červeného buku.

Sjezdovky

Nejbližší sjezdovka je od Libverdy ve vzdálenosti 20km v Polsku ; ze Świeradówa. Zdróje vede kabinová lanovka na Stok Izerski ( 1 107m polský vrchol Smrku). Aktuální sněhové podmínky a stav sjezdovky je možné sledovat na http://skisun.pl/.

Turistika

Jizerské hory svými lesy, loukami, skalními útvary, seversky drsnou a přitom nádhernou přírodou dokáží učarovat. Vyznačené trasy jsou plné cyklistů a turistů, ale i dnes zde lze najít jizerské ticho. Mezi vyhledávané turistické cíle patří rozhledna na Smrku, hrad a zámek Frýdlant, národní přírodní rezervace „Jizerskohorské bučiny“, „Libverdské vyhlídky“, horolezci oblíbená lokalita Frýdlantské cimbuří, Technické muzeum v Bílém Potoce s unikátní expozicí leteckých motorů – http://www.muzeumjizerky.cz/ a další a další.